LV EN

ak, skaistā panama

  • autors: Janošs
  • autora ilustrācijas
  • tulkotāja: Inga Karlsberga

isbn: 978-9984-820-59-0

izmērs: 16,5 x 21 cm

daudzums: 264 lpp

gads: 2013

pirmā tirāža izpārdota

Šajā krājumā apkopoti visi stāsti par mazo lāci un mazo tīģeri – pašiem slavenākajiem Janoša varoņiem. Šāds krājums veidots, atzīmējot cikla pirmās grāmatas iznākšanas 25. gadskārtu. 

Lāča un tīģera piedzīvojumi aizsākās pirms vairāk nekā divdesmit pieciem gadiem, kad izdevniecībā "Beltz & Gelberg" klajā nāca stāsts „Ak, cik skaista ir Panama“, kas uzreiz saņēma Vācu jaunatnes literatūras godalgu. Mazais lācis un mazais tīģeris ir ļoti labi draugi, kas dzīvo mazā namiņā pie upes, taču bieži dodas dažādos piedzīvojumos. Viņi nebaidās ne no kā, jo abi kopā jūtas ir ļoti stipri, taču daudzi no grāmatas notikumiem pārbauda tieši viņu draudzības stiprumu.

Janoša tēli kļuvuši par stabilu vācu bērnu kultūras sastāvdaļu, pārkāpjot grāmatu vāku robežas un iekļūstot arī animācijas filmās, spēlēs un rotaļlietu plauktos – šādā veidā daži no tiem sasnieguši arī Latviju, piemēram, rotaļlieta ar šķietami savādo nosaukumu „tīģerpīle”, taču – bez sākotnējā literārā un vizuālā konteksta.

Janošs (īstajā vārdā Horsts Ekerts; 1931) ir viens no zināmākajiem vācu ilustratoriem un bērnu grāmatu autoriem, rakstījis arī pieaugušajiem. Jaunībā viņš strādājis tekstilrūpnīcā, studējis Minhenes Mākslas akadēmijā, bet studijas nav pabeidzis. Visu mūžu ir brīvmākslinieks. Jau kopš 1960. gada, kad tika izdota viņa pirmā grāmata, lieto pseidonīmu. Viņa daudzie darbi (vairāk kā 100 grāmatas) tulkoti 30 valodās.

Fragmenti no grāmatas portālā satori.lv