LV EN

cālēns blēzs un dzimiņas dīnas forti

  • autors, mākslinieks: Klods Pontī
  • tulkotāja: Gita Grīnberga

isbn: 978-9934-533-84-6

izmērs: 24.5x34 cm

daudzums: 44 lpp

gads: 2017

cena: 11.50 €

UZMANĪBU! Veicot pasūtījumu ir iespēja izvēlieties piegādi ar velokurjeru vai pa pastu. Ja vēlaties sūtījumu saņemt OMNIVA pakomātā, izvēlieties piegādi ar velokurjeru(!), adreses vietā rakstiet OMNIVA un norādiet jums tuvāko pakomātu.

Grāmatas varat iegādāties vai izņemt arī mūsu biroja veikalā Tērbatas ielā 49/51-12 darba dienās no 10.00 līdz 17.00. 

Kādu rītu maskotais Cālēns Blēzs pamodina visu lielo cāļu saimi un paziņo, ka viņiem atlikušas tieši desmit dienas, lai uzceltu Dzimiņas Dīnas svētku fortus. Šajā brīdī lasītājs tiek ierauts fantasmagorisku tēlu pārpilnā ceļojumā pa grāmatas lappusēm – detalizētās lielizmēra ilustrācijās ir iespējams sīki izpētītīt, kā cālēni izvēlas īstos Grānus labākajam ūdenim, sarok šokolādi pazemes tuneļos, dodas pēc cukura uz kalniem un nodarbojas ar Mīcīklu. Ilustrācijās ņirb paralēli sižeti un komiskas detaļas, kuru izpētei nepietiek ne ar diviem, ne trim grāmatas lasījumiem, bet galvenā varoņa maskotā Blēza atrašana grāmatas lappusēs brīžam kļūst par īstu izaicinājumu.


Ar sirreālo un komisko Pontī rotaļājas arī tekstā – jaundarinājumi un vārdrotaļas atrodamas katrā grāmatas lappusē, arī pašā nosaukumā ietvertie Dzimiņas Dīnas forti ir ausīmdzirdama norāde uz dzimšanas dienas torti. Vārdu spēļu atveidē liela nozīme ir tulkotājas Gitas Grīnbergas valodas lokanībai.


Klods Pontī (Claude Ponti) ir produktīvs grāmatu autors, gleznotājs un ilustrators, kurš ir labi pazīstams pateicoties savai spējai lasītājam uzburt humoristisku un absurdu sapņu pasauli. Savu pirmo bilžu grāmatu „Adeles albums” viņš radīja, lai iepriecinātu savu jaunāko meitu; kopš tā laika viņš ir sarakstījis vairāk nekā 60 bērnu grāmatu. Pontī darbos dabas spēki bieži vien ir nevaldāmi, neprognozējami un postoši. Tomēr viņa mazie varoņi spēku tikt galā ar dažādām likstām un vērst visu par labu rod solidaritātē, ģimenē, draudzībā vai morālajās/garīgajās vērtībās. 

Bilžu grāmatas tulkošana un izdošana latviešu valodā ir daļa no izdevniecības “Liels un mazs” projekta “Bērnu Eiropa”, kas saņēmis finansējumu ES programmas „Radošā Eiropa” (apakšprogramma “Kultūra” 2014-2020) atbalsta aktivitātē „Daiļliteratūras tulkošanas projekti”. Grāmatas izdošanu atbalstījusi arī Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Francijas institūts un Valsts Kultūrkapitāla fonds.