LV EN

ezera annija

  • Autore: Kitija Krauzere
  • autores ilustrācijas
  • Tulkotāja: Gita Grīnberga

isbn: 978-9984-820-56-9

izmērs: 16,7 x 24 cm

daudzums: 48 lpp.

gads: 2012

cena: 7.00 €

Grāmatas autore Kitija Krauzere (Kitty Crowther) ir „Bērnu Nobela” – Astridas Lindgrēnes memoriālās balvas 2010. gada laureāte.

„Ezera Annija” ir noslēpumaina un humāna pasaka. Tā sākas pavisam skumji, pārsteidz ar iztēles brīnumu, kas spēj pārvērst ikdienas pasauli, un beidzas negaidīti un laimīgi. Annija ir liela un lempīga, nedz īsti glīta, nedz neglīta, arī deguns viņai ir liels un garš. Kopš māte mirusi, viņa ir pavisam viena, dzīvo pie ezera ar trim mazām saliņām, zvejo zivis un skumst. Vai kaut kur otrā ezera krastā mīt vēl kāds, tāds pats kā viņa? Par to Annija pat nevēlas pārliecināties, jo negrib piedzīvot vilšanos... Kādu nakti viņa nolemj darīt galu savai vientulībai – ar laivu aiziras ezera vidū un ielec ūdenī, bet... tās nepavisam nav beigas. Annija atklāj trīs mazo saliņu noslēpumu – patiesībā tie ir trīs noburti milži. Lai paglābtos no lāsta, viņiem vajadzīga Annijas palīdzība – viņi lūdz, lai Annija parāda tiem ceļu līdz jūrai. Tā kādu vakaru sākas ceļojums pretī skaistam un laimīgam sākumam, un Annija atkal iemācās smaidīt.

Šis Kitijas Krauzeres darbs pieder tā sauktajai cross-over literatūrai, kas uztverama dažādos vecuma un izpratnes līmeņos, līdzīgi daudzām tradicionālajām tautas pasakām, un pārstāv aktuālu mūsdienu tendenci – bilžu grāmatas vairs nav domātas tikai maziem bērniem vien. 

Kitija Krauzere spēj ar dziļu iejūtību tēlot cilvēkus, kuri nonākuši grūtībās, un rāda, kā vājums var tikt pārvērsts spēkā. Cilvēciskums un līdzjūtība caurstrāvo viņas māksliniecisko meistarību.

Unas Alksnes recenzija par grāmatu portālā ubisunt.lu.lv