LV EN

līze analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti

  • autore: Inese Zandere
  • mākslinieks: Reinis Pētersons

isbn: 978-9984-820-46-0

izmērs: 21 x 21 cm

daudzums: 32 lpp.

gads: 2012

cena: 8.50 €

Krāsojamās lapas ar grāmatas ilustrācijām atradīsi te: https://failiem.lv/u/qmxdkxxt

UZMANĪBU!

Biroja veikals apmeklētājiem uz laiku ir slēgts. Veicot pasūtījumu, lūdzu, izvēlieties kādu no piegādes opcijām! 

Veicot pasūtījumu ir iespēja izvēlieties piegādi ar velokurjeru vai pa pastu. Ja vēlaties sūtījumu saņemt OMNIVA pakomātā, izvēlieties piegādi ar velokurjeru(!), adreses vietā rakstiet OMNIVA un norādiet jums tuvāko pakomātu.

 

Šī grāmata, kas palīdz bērniem veseļoties un nebaidīties no ārstiem, tapusi sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu un laikraksta “Diena” labdarības akciju “Saulainas dienas mūsu bērniem!” Tā piedāvā pozitīvu „mākslas terapiju” – iespēju maziem bērniem, pētot bilžu grāmatu un klausoties vai pašiem lasot dzejoļus, mazināt bailes no slimošanas un ārstēšanās, iedrošināt bērnus, stiprināt bērnu, vecāku un ārstu emocionālo kontaktu.  

Grāmatā ir 15 dzejoļi, kas tematiski sākas ar bērna saslimšanu, izvada lasītāju cauri dažādām satraucošām analīzēm, procedūrām, ārstēšanai, ģipsēšanai un pat operācijai, raugoties uz šīm situācijām iejūtīgi un pozitīvi, no gaišākās un jautrākās puses, bērnišķīgas spēles veidā, līdz beidzot izārstētais bērns, mājās apvilcis mammas halātu, pats labprāt iejūtas gudrā ārsta lomā, rotaļājoties ar savu mazo māsiņu.  

Reiņa Pētersona ilustrācijas rada ļoti krāsainu, dzīvīgu noskaņu, akcentējot dzejoļos ietverto spēles elementu un humoru. Mākslinieka interpretācijā slimnīca ir vieta, kur dzīve neapstājas, vieta piedzīvojumam un draudzībai. Savukārt grāmatai vienmēr ir vieta arī slimnīcā, lasīšana palīdz kliedēt garlaicību un skumjas, palīdz bērnam veseļoties. 

Ligitas Levinskas recenzija par grāmatu portālā ubisunt.lu.lv 

Līvijas Baumanes recenzija par grāmatu portālā ubisunt.lu.lv

Grāmatas autore Inese Zandere ir saņēmusi Latvijas literatūras gada balvu 2012.

Grāmata ir saņēmusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas Balvu Zelta ābele 2012 kategorijā Dzeja bērniem par labāko grāmatas noformējumu.