LV EN

mazie nakts stāsti

  • Autore: Kitija Krauzere
  • Ilustratore: Kitija Krauzere
  • Tulkotāja: Ieva Lešinska

isbn: 9934-574-33-7

izmērs: 16x19 cm

gads: 2019

cena: 10.00 €

Mazais lācēns lūdz lācenei pastāstīt trīs vakara pasaciņas. Lāču mamma viņam izstāsta 3 stāstus: par naktssardzi, kura palīdz aiziet gulēt visam mežam; par mazo meiteni Žannu ar zobenu, kas apmaldījās mežā un pārnakšņoja pie sikspārņa Žako Mollo, un par vīru Bū, kurš nevarēja iemigt. 

Kitijas Krauzeres grāmatās teksts un ilustrācija veido vienu veselumu, autore pati rada gan stāstu, gan zīmējumu. Māksliniece ir līnijas un atmosfēras meistare, grāmatu ilustrēšanai viņa galvenokārt izmanto zīmuļus un tušu, saglabājot bilžu grāmatas tradīciju, taču Kitijas Krauzeres pasaulē nepastāv kādi noteikti stereotipi. Vide, kurā norisinās stāsti, ir cilvēkiem pazīstama, tomēr Kitija saskata tajā kaut ko vairāk, rada negaidītus tēlus, ļauj bilžu grāmatā ienākt kaut kam noslēpumainam un nopietnam.

Autores pasaulē durvis starp iztēli un realitāti ir vienmēr atvērtas un ļauj brīvi klejot, iepazīstot abas. Šajā grāmatā tās ir durvis starp nomodu un sapņiem, un mazajam Lācēnam tās vakaros ver mammas stāsti.

Šī modernā pasaku grāmata rosinās bērnu iztēli, lai radītu savus stāstus. Kitija Krauzere uzrunā lasītājus jutīgi, bet dziļi emocionāli, šī grāmata ir  labestības un sirsnības caurstrāvota.