LV EN

mūsu mazā bibliotēka

gads: 2018

vairs nav pieejams

Pieteikšanās projektā iespējama līdz 2. septembrim!

Izdevniecība “Liels un mazs” uzsāk lasītveicināšanas programmu “Mūsu mazā bibliotēka” 4-8 gadus veciem bērniem. Projekts ilgs līdz 2019. gada maijam un mēs aicinām tajā iesaistīties visas Latvijas bibliotēkas, skolas un pirmsskolas. “Mūsu mazās bibliotēkas” mērķis ir veicināt bērnu interesi par literatūru un ilustrāciju, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm.

Kā noritēs “Mūsu mazā bibliotēka”?

Sākot ar 2018. gada maiju no izdevniecības “Liels un mazs” vai vairumtirgotājiem “Virja” un "Latvijas grāmata" par izdevīgu cenu – 35 eiro – varēs iegādāties sešu “Mūsu mazās bibliotēkas” grāmatu komplektu. Līdz ar grāmatām no izdevniecības “Liels un mazs” saņemsiet dažus rosinošus uzdevumus un sarunu tēmas, ko pēc izvēles varēs izmantot darbā ar bērniem.

Rudenī “Liels un mazs”, “Virja” un "Latvijas grāmata" projekta dalībniekiem piedāvās bezmaksas darba burtnīcas ar uzdevumiem bērniem. Darba burtnīcās bērni sastaps grāmatās iepazītos varoņus, bet uzdevumi būs saistīti ar skaitīšanu, lasīšanu, rakstīšanu, zīmēšanu un citām nodarbēm. Par nepieciešamo darba burtnīcu skaitu ar izdevniecību varēs vienoties individuāli.

2018. gada oktobrī un 2019. gada februārī Latvijā viesosies grāmatu autori no Polijas, Slovēnijas un Igaunijas, kas tiksies ar bērniem, vadīs darbnīcas, stāstīs par savu grāmatu un valsti. Autori tiksies ar bērniem ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas vietās. Diemžēl ierobežotā laika dēļ visus “Mūsu mazās bibliotēkas” lasītājus autori apmeklēt nevarēs: viņi dosies ciemos pie bērniem, kas projektā iesaistījušies visaktīvāk. To noteiks izdevniecība “Liels un mazs”, vadoties no projekta dalībnieku iesūtītajiem materiāliem par projekta norisi.

Kādas grāmatas iekļautas "Mūsu mazajā bibliotēkā"?

Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska "Vista vai ola?" (tulk. Ingmāra Balode)
Pšemislavs Vehterovičs, Emilija Džubaka "Lūdzu, apskauj mani" (tulk. Ingmāra Balode)
Majda Korena, Agata Dudeka "Uzvāri man pasaciņu!" (tulk. Māra Gredzena)
Peters Svetina, Damjans Stepančičs "Brīnumu gredzens" (tulk. Mara Gredzena)
Hilli Randa, Katerīne Zaripa "Sniegbaltais un ogļmelnais" (tulk. Maima Grīnberga)
Mārtiņš Zutis "Nenotikušais atklājums"

Kā pieteikties dalībai projektā?

Dalībai projektā var pieteikties pasūtot grāmatu komplektu no izdevniecības mājaslapas, pasūtot to no SIA "Virja", SIA "Latvijas grāmata" vai rakstot uz izdevniecības e-pastu. 
Rakstot uz izdevniecības e-pastu iespējams iegādāties arī nepilnu piecu grāmatu komplektu (bez Mārtiņa Zuša grāmatas "Nenotikušais atklājums") ar atlaidi.