LV EN

nenotikušais atklājums

  • Autors: Mārtiņš Zutis
  • Mākslinieks: Mārtiņš Zutis

isbn: 978-9934-533-24-2

izmērs: 20 x 23 cm

daudzums: 32 lpp.

gads: 2015

cena: 8.50 €

Dabas pētnieks Kārlis Darviņš dodas izņemt no pastkastes žurnālu, bet pamana pagalma sniegā kāda vienkājaina radījuma pēdas. Mēģinot to izsekot un izdarīt atklājumu, viņš pārsteigts redz, ka pēdu skaits arvien pieaug. Kad viņa minējumi jau sasniedz desmitkājainu citplanētieti vai piecus bandītus, dabas pētnieks nolemj, ka šoreiz atklājums labāk lai paliek neizdarīts, un mūk. Toties bilžu grāmatas lasītājam pašam tiek viss patiesības noskaidrošanas prieks. Mārtiņa Zuša bilžu grāmatas saturs un stils varētu īpaši uzrunāt mazos analītiķus un joku mīļotājus.

Šī grāmata, ko Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas žūrija 2015. gadā atzina par labāko debiju bērnu literatūrā, piešķirot LVM balvu "Jaunaudze", guvusi arī Bērnu žurijas atzinību.

Mārtiņš Zutis strādā komiksa žanrā, sadarbojas ar žurnālu “Kuš!” un publicējas komiksu antoloģijā "š!” Bērnu grāmatu ilustrācijā viņš ienāca nesen – ar grāmatiņu “Kā Mirabella Mia kāpostiņus rija”  sērijā BIKIBUKS, bet jau ir apliecinājis sevi kā spēcīgu šā žanra mākslinieku, it īpaši ar 2014. gadā Baltvilka balvai nominētajām ilustrācijām Lēlo Tungalas dzejoļu izlasei “Daudzpusīgais ronis”. Kritikas vērtējumā “Mārtiņa Zuša vizuālajam rokrakstam raksturīgas vieglas, apaļas līnijas un izteiksmīgas detaļas.Viņa darbi paliek prātā ar neparastu tēlu pasauli un negaidītiem fantāzijas uzplaiksnījumiem”.

Inga Žolude par grāmatu portālā satori.lv