LV EN

petsona ziemassvētku ciemiņi

  • autors: Svens Nūrdkvists
  • autora ilustrācijas
  • tulkotāja: Mudīte Treimane

isbn: 978-9984-820-44-6

izmērs: 21,5 x 30,5 cm

daudzums: 28 lpp.

gads: 2012

tirāža izpārdota

Petsonam pirms pašiem Ziemassvētkiem gadās nelaimīgi savainot kāju un viņš nespēj aiziet ne līdz veikalam pēc gardumiem, ne uz mežu pēc Ziemassvētku eglītes. Tomēr abi nepadodas – eglīti prasmīgais večuks var sameistarot pats, bet rotājumus Finduss var pagatavot no visa, kas mājās atrodams! Arī kāda dāvana noteikti atradīsies, vajag tikai to glīti iesaiņot. Taču bez svētku cienasta gan Ziemassvētki būtu bijuši gaužām nožēlojami, ja Petsonam un Findusam par lielu pārsteigumu mājiņā nebūtu saradušies negaidīti Ziemassvētku ciemiņi…

Grāmatu ilustrējis tās autors Svens Nūrdkvists (Sven Nordqvist).

Grāmatu blogere Doronike par grāmatu

…ragavas, trakā ātrumā traucoties no uzkalniņa, ietriecās akmens žogā un apgāzās.
Kaķis gavilēja un auroja.
– Vēl vienu reizi! – Bet nemaz neizskatījās, ka večukam tas liktos jautri. Trausdamies ārā no sniega, viņš stenēja un vaidēja.
– Ai, ai, ai, šitādu nelaimi! – viņš īdēja. – Nu gan esmu pamatīgi sasities. Es nevaru atbalstīties uz kājas.

Parasti pirms Ziemassvētkiem viņi jutās ļoti omulīgi, darot visus nepieciešamos Ziemassvētku darbus, cepot, gatavojot ēdienus un uzpošot māju. Bet nu viņi varēja vienīgi sēdēt un gaidīt, kad vairs nesāpēs kāja.
– Neizskatās vis, ka mēs šodien pagūsim uz veikalu, un rīt tas ir slēgts. Būs vien jāiztiek bez Ziemassvētku ēdieniem, – Petsons drūmi sacīja.

…visi bija dzirdējuši, ka Petsons esot lauzis kāju, ka viņš savā mājiņā sēžot, salstot un ciešot badu, nespēdams pat pakustēties. Tik daudz ļaužu un tik daudz sarunu večuka virtuvē nebija manīts kopš viņa sešdesmitās dzimšanas dienas, un tas bija krietni pasen. Findusam šķita, ka vecie pārāk daudz runā un pārāk maz rotaļājas. Viņam nācās rādīt savus vislabākos trikus, lai tie vispār uz viņu paskatītos. Tāpēc, kad ieradās bērni, viņš tos tūlīt sasauca pie sevis un veda rādīt eglīti.