LV EN

pikucīšu piedzīvojumi

  • Autors: Ieva Samauska
  • Mākslinieks: Anete Bajāre-Babčuka

isbn: 978-9934-574-18-4

izmērs: 160x200mm

daudzums: 40 lpp.

gads: 2018

cena: 7.50 €

Pēc gaismas nodzišanas sienas caurumiņā sāk krāties mazi pikucīši. Tie krājas un krājas, līdz izveidojas pikucīšu ģimene, kas apdzīvo savu miniatūro, mums paralēlo pasauli – mācās līnijdejas pie blusas, vizinās uz pulksteņa rādītājiem, iekopj dārzu un pat sarīko mākslas izstādi.

Ieva Samauska šajā stāstā pēta vienpatības stimulēto bērna fantāziju un tās nozīmi pieaugšanas procesā, kad caur dažādām rotaļām (spēlēšana “mājās” vai “ģimenēs”) tiek imitētas pieaugušo darbības un sociālās lomas, kas ļauj bērnam reflektēt par sevi un savu vidi.

Ieva Samauska ir daudzu bērnu iemīļotu dzejoļu un stāstu autore.“Liels un mazs”iepriekš izdevusi viņas grāmatas “Kā uzburt sniegu” (2006) un “Čarlīnes deguns”(2016). Ieva Samauska vairākkārt nominēta Jāņa Baltvilka balvai bērnu literatūrā un Latvijas Literatūras gada balvai, 2015. gadā saņēmusi Pastariņa prēmiju. Dzejoļu krājums “Skaļā klase” tulkots angļu valodā. Anete Bajāre-Babčuka ar “Liels un mazs” sadarbojusies jau iepriekš, veidojot ilustrācijas Imanta Ziedoņa dzejolim “Trīs akmentiņi” sērijā BIKIBUKS un Hīsa Kaujera grāmatai “Lielā grāmata par Madaru”.

Grāmatas “Pikucīšu piedzīvojumi” košajās ilustrācijās Bajāre-Babčuka ar trāpīgi izvēlētām detaļām pieved lasītāju tuvāk varoņiem, atklājot to miniatūro pasauli, kas tiecas imitēt cilvēku pasauli. Zinošs un vērīgs lasītājs ilustrācijās saskatīs daudzus pasaules mākslas vēstures kanona citātus.

Ar šo grāmatu “Liels un mazs” aizsāk grāmatu sēriju bērniem LAPSA LASA. Sērijas LAPSA LASA grāmatās bērni, kas nesen sākuši patstāvīgi lasīt, atradīs īsus stāstiņus, pasakas un daudz ilustrāciju. Sērijas vizuālo veidolu radījis dizainers Artis Briedis.