LV EN

prezidents

  • Autore: Aino Pervika
  • Tulkotāja: Maima Grīnberga
  • Māksliniece: Pireta Rauda

isbn: 978-9934-533-25-9

izmērs: 16,5 x 21,0 cm

daudzums: 80 lpp.

gads: 2015

cena: 8.50 €

Asprātīgos stāstiņus par kādas mazas valstiņas paveco,  pienākumiem apkrauto, taču vienmēr apķērīgo un laipno prezidentu, kam netrūkst arī savu cilvēcisku vājību, uzrakstījusi igauņu rakstniece. Tātad tas ir igauņu prezidents? Jā, – bet tikpat labi varētu būt arī latviešu. Un arī latviešu bērniem šis tas jāzina par prezidenta pienākumiem un dzīves kārtību!

Pirms prezidentu, kura vārds ir Pontus, ievēlēja par prezidentu, viņš jau bija nodzīvojis garu mūžu. Viņam nekad netrūka pienākumu un ļoti trūka laika. Būdams prezidents, viņš bieži tiek kritizēts, turklāt gandrīz nekad nevar darīt to, ko patiesībā būtu gribējis pats – tomēr dažreiz viņam tas izdodas, un valstij tas it nemaz nenāk par ļaunu.

Aino Pervika (Aino Pervik) (1932) ir viena no ražīgākajām un populārākajām igauņu bērnu rakstniecēm, viņas darbi saņēmuši daudzus apbalvojumus, tulkoti dažādās valodās, ekranizēti un uzvesti uz teātru skatuvēm. Latviski izdotas grāmatas “Gaisa baloniņš”(1972) un “Arabella, jūras laupītāja meita” (1994). “Prezidents” (Presidendilood), kas Igaunijā iznāca 2008. gadā, ir mātes un meitas kopdarbs. Ļoti iemīļota bērnu rakstniece un grāmatu ilustratore ir arī Aino Pervikas un leģendārā igauņu bērnu rakstnieka Eno Rauda meita Pireta Rauda (Piret Raud) (1971), kas ilustrējusi šo grāmatu. Aino Pervikas grāmatā Piretas Raudas ilustrācijas ir neatņemama vēstījuma sastāvdaļa. Latviešu izdevumam tās adaptējusi Ūna Laukmane. 

Undīnes Adamaites recenzija par grāmatu portālā diena.lv

Ieva Melgalve par grāmatu portālā satori.lv