LV EN

sliņķu pasakas

  • autors: Vītauts V. Landsberģis
  • tulkotājs: Jānis Elsbergs
  • mākslinieks: Ķēstutis Kasparavičs

isbn: 978-9984-820-12-5

izmērs: 23,5 x 25,5 cm

daudzums: 44 lpp.

gads: 2008

grāmatas pirmā tirāža izpārdota

Bilžu grāmata par Lietuvas Leiputriju – izdomas bagāta, krāsaina un asprātīga lietuviešu versija sensenajam stāstam par zemi, kur nav jāstrādā un gardumi paši krīt mutē.

Grāmatas galvenais varonis Augusts Baraviks, sēņojot Lietuvas mežos, atrod noslēpumaino Sliņķīšu ciemu, kurā visas ielas ved uz ēdamrajoniem, katra diena ilgst veselu gadu, pirmdienas vietā ir Tortesdiena, bet pēc ēšanas tīrīt zobus ir stingri aizliegts. Desmit dienas ēdis, dzēris un slinkojis līdz nelabumam, Baraviks pēc desmit gadiem atgriežas mājām un izstāsta savus piedzīvojumus mazajiem sliņķīšiem – bērniem, kas ilgojas pēc pasakainās slinkuma zemes.

Grāmatas mākslinieks Ķēstutis Kasparavičs 2010. gadā saņēmis Jāņa Baltvilka balvu,  nominēts arī starptautiskajai H.K.Andersena balvai.

Fragmenti no grāmatas portālā satori.lv

Sliņķīšos gadoties, ka runči izaug līdz pus-cilvēka augumam. Un tad staigā pa dzimto ciemu, briesmīgi rūkdami, līdz zobiem nobruņojušies ar dakšiņām un karotēm...

Pēc Saldējumdienas uzausa Oludienas rīts. Šī diena ir ļoti līdzīga mūsu Lieldienām. Tomēr viss notiek mazlietiņ citādi! Šajā dienā visas Sliņķīšu vistu olas izrāpjas no perēkļiem, izčāpo no kūtiņām un iet pastaigāties pa ciemu.

Aiz Sliņķīšu ciema es ieraudzīju lielu, pie Svētās Dīkdienības upes krasta izraktu līci – tā arī bija karaliskā Zivjaudzētava. Tur milzīgie, karaliskie kaķi ganīja karaļa Slinka Rinka zivis.