LV EN

sniegbaltais un ogļmelnais

  • autore: Hilli Randa
  • ilustratore: Katerīne Zaripa
  • tulkotāja: Maima Grīnberga

isbn: 978-9934-533-98-3

izmērs: 21x21 cm

gads: 2018

tirāža izpārdota

Sniegbaltais un ogļmelnais ir divi kaķi – Amadejs un Ludvigs. Kad viņu saimnieki mūziķi uz gadudodas muzicēt un dzīvot ārzemēs, abi kaķi apņēmīgi izlemj palikt un pieskatīt māju. Grāmatā atrodamas ne tikai atsauces uz slavenajiem kompnistiem Mocartu un Bēthovenu, bet arī laiku – katrā atvērumā māksliniece Katerīne Zaripa ieslēpusi pa pulksteņa ciparnīcai, kas ik reizirāda citu stundu. Šādā veidā bērni var izsekot līdzi kaķu gaitām dienas garumā un vienlaikus arlasītprasmi apgūt arī māku nolasīt pareizu laiku.

Bilžu grāmatas “Sniegbaltais un ogļmelnais” autore ir Hilli Randa (Hili Rand), ilustratore Katerīne Zaripa (Catherine Zarip) un no igauņu valodas to ir tulkojusi Maima Grīnberga.

Katerīne Zaripa ir Igaunijā labi pazīstama ilustratore, kuras rokrakstam raksturīgas smalkas spēles ar faktūrām, maigas krāsas un viegli sirreāls vides tvērums.

“Sniegbaltais un ogļmelnais” ir pirmā no projekta “Mūsu mazā bibliotēka” bilžu grāmatām. Pavisam paredzēts izdot piecus Eiropas mazo valodu bilžu grāmatu tulkojumus.

Bilžu grāmatas formāts ir īpaši piemērots un saistošs bērniem, kas vēl tikai apgūst un attīsta lasītprasmi.

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un LatvijasRepublikas Kultūras ministrija.