LV EN

vectētiņš antontiņš un mēs

  • autore: Iveta Vecenāne
  • autores ilustrācijas

isbn: 978-9984-820-11-8

izmērs: 22,5 x 29,5 cm

daudzums: 104 lpp.

gads: 2009

tirāža izpārdota

Grāmata par dzīvi laukos - aizraujoša un sirsnīga kā laukos pavadīta vasara.

Maziem pilsētniekiem grāmata būs lauku dzīves enciklopēdija, kas paplašinās viņu redzesloku, parādot, kāds pienam sakars ar govi, darbam ar mīlestību un ikdienai ar svētkiem. Ne katram bērnam ir lauku mājas skaista Latgales ezera krastā, kur kopā ar vecmāmiņu un vectētiņu mīt govs, zirgs, suņi, kaķi un vistas, kur ar laivu var doties makšķerēt, bet ratos braukt pēc meža zemenītēm. Krāšņajā grāmatā pie lauku dzīves un draudzīgas dzimtas siltuma tiek katrs lasītājs.

Dokumentālais vēstījums par vectētiņu Antontiņu un viņa dzimtu Latgales lauku vidē ir uzrakstīts no pusaugu meitenes redzes viedokļa un parāda mūsdienu ģimenes ikdienas un tradicionālās kultūras ciešās saites. Dzīves gudrība, dabas un tradīciju izjūta stāstos par reālas mūsdienu Latgales sētas notikumiem iet roku rokā ar jokiem un nedienām, ko ap sevi saceļ allaž nemierīgais vectētiņš Antontiņš.

Fragments no grāmatas portālā satori.lv

Reizēm domāju, vai uz pasaules ir daudz televizoru, kas piedzīvojuši pēršanos pirtī? Varbūt mūsējais ir vienīgais.

Tikko vecmāmiņa pieķērās grožiem, tā pakaļkājas zirgam pa gaisu vien gāja. Mamma bija gudrāka, viņa vienmēr lūdza Antonu, lai iejūdz zirgu. Salika visus bērnus kamanās – un uz priekšu pa sniegiem, laukiem, pļavām, arumiem.

Īstus produktus no pļavas ēdis, nevis no ledusskapja, Lursiks izauga ar spīdīgu spalvu, skaistām lūša spalviņām pie ausīm, ātrs, izveicīgs un atsperīgs, kad pagalmu pārlidoja maijvaboļu pulki, vaboles ķēra lidojumā. Ziemā mēs spēlējāmies ar sniega pikām, un viņš lidojumā ķēra arī tās.