LV EN

vista vai ola?

  • Autors: Pšemislavs Vehterovičs
  • Māksliniece: Marta Ludviševska
  • Tulkotāja: Ingmāra Balode

isbn: 978-9934-574-00-9

izmērs: 18x24 cm

daudzums: 32 lpp

gads: 2018

cena: 8.00 €

Bilžu grāmata “Vista vai ola?” asprātīgā veidā iepazīstina bērnus ar mūžveco joku par to, kas bija pirmais – vista vai ola? Mazais cālēns, meklējot atbildi uz šo jautājumu, vēršas pie visiem fermas iemītniekiem, pat saimnieka, tomēr katram no sastaptajiem ir cits viedoklis.


Poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča (Przemyslaw Wechterowicz) darbi bērniem jau tulkoti angliski, vāciski, itāliski un citās valodās, bet latviešu lasītājiem šī ir pirmā iepazīšanās. Drīzumā “Liels un mazs” izdos vēl vienu viņa bilžu grāmatu: “Lūdzu, apskauj mani”.


Grāmatu “Vista vai ola?” ilustrējusi māksliniece Marta Ludviševska (Marta Ludwiszewska). Fermas iemītniekus viņa portretējusi ar košām krāsām un asām, precīzām līnijām, izvairoties no liekām detaļām, un tādējādi koncentrējot lasītāja uzmanību uz pašu svarīgāko stāstā – dzīvniekiem.

"Vista vai ola?" ir piektā no sešām no projekta "Mūsu mazā bibliotēka" bilžu grāmatām. Bilžu grāmatās ilustrācijām ir tikpat nozīmīga loma kā tekstam, autors un ilustrators papildina viens otru, padarot grāmatu par nedalāmu vienību. Bilžu grāmatas formāts ir īpaši piemērots un saistošs bērniem, kas vēl tikai apgūst un attīsta lasītprasmi.