LV EN

zvaigznes un magoņu sēkliņas

  • Autors, mākslinieks: Romana Romanišina
  • Autors, mākslinieks: Andrijs Lesivs
  • Tulkotājs: Māris Salējs

isbn: 9789934533686

izmērs: 200 x 220 mm

daudzums: 32 lpp.

gads: 2016

cena: 6.50 €

Bilžu grāmata stāsta par vienu dienu meitenītes Doras dzīvē. Viņas vecāki ir slaveni matemātiķi, tādēļ skaitļi un formulas Dorai šķiet tikpat pazīstami kā putni un koki. Dorai patīk skaitīt itin visu, ko viņa redz – pienenes, ķieģeļus, krellītes, skudras, burtus un pogas. Vai skaitļu un formulu pietiks, lai varētu saskaitīt arī zvaigznes?

Ukraiņu autoru Romanas Romanišinas (Pомана Pоманишин) un Andrija Lesiva (Aндрий Lесив) grāmata 2014. gadā ieguva prestižo starptautisko balvu Bologna Ragazzi Award, tā izdota angļu, spāņu, korejiešu, franču u.c. valodās.

Grāmata, kas atnesa starptautisku atzinību gan Ļvivas izdevniecībai Видавництво Старого Лева, gan mākslinieku apvienībai Agrafka, ir iztēli un zinātkāri rosinoša, tā rosina gan pētīt reālo pasauli, gan ļaut vaļu iztēlei. „Tev noteikti viss izdosies,” saka Doras māmiņa. “Tikai jāiet uz mērķi maziem solīšiem. Ikvienu uzdevumu, pat vissarežģītāko, jāsāk no vienkāršākā – no viens, divi, trīs...”

Spēlēdamās Dora no magoņu sēkliņām saliek sava trusīša Pītagora, bet no melno piparu graudiem – kaimiņu kaķa Borhesa attēlu, un arī tā ir laba ideja mazo lasītāju pašu radošajiem darbiem.

Grāmata izdota ar Ukrainas nevalstiskās organizācijas Publishers' Forum grantu programmas atbalstu. Grāmatas tekstu no ukraiņu valodas tulkojis Māris Salējs.