LV EN

Mūsu mazā bibliotēka

"Mūsu mazā bibliotēka" ir lasītveicināšanas programma 4-8 gadus veciem bērniem, kurā aicinātas piedalīties visas Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes, sākumskolas un bibliotēkas. Pašlaik programmā pieteikušās jau vairāk nekā 160 institūcijas no visas Latvijas, kā arī vairāki latviešu centri ārzemēs. "Mūsu mazā bibliotēka" noris no 2018. gada maija līdz 2019. gada maijam. 

Lasītveicināšanas programma vienlaikus tiek īstenota sešās Eiropas valstīs - Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Horvātijā un Slovēnijā. Slovēnijā šī programma veiksmīgi noritējusi jau vairāk nekā desmit gadus. "Mūsu mazās bibliotēkas" mērķis ir attīstīt bērnos lasītprasmi, veicināt lasīšanas kultūru, mudināt uz radošām izpausmēm, kā arī iepazīstināt ar projektā iesaistīto valstu kultūru.

Projektā ietilpst sešas bilžu grāmatas. Bilžu grāmatas formāts ir īpaši piemērots bērniem, kas vēl tikai izskopj lasītprasmi, jo ilustrācijas un teksts šajās grāmatās ir vienlīdz svarīgi. Piecas no "Mūsu mazās bibliotēkas" bilžu grāmatām ir tulkojumi, bet viena ir oriģināldarbs latviešu valodā:

- Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska "Vista vai ola?" (tulk. Ingmāra Balode),
- Pšemislavs Vehterovičs, Emilija Džubaka "Lūdzu, apskauj mani" (tulk. Ingmāra Balode),
- Majda Korena, Agata Dudeka "Uzvāri man pasaciņu!" (tulk. Māra Gredzena),
- Peters Svetina, Damjans Stepančičs "Brīnumu gredzens" (tulk. Mara Gredzena),
- Hilli Randa, Katerīne Zaripa "Sniegbaltais un ogļmelnais" (tulk. Maima Grīnberga),
- Mārtiņš Zutis "Nenotikušais atklājums".

Visu grāmatu autori ir savās valstīs atzīti un augstu vērtēti rakstnieki un ilustratori, kuriem, kā jau mazas valodas pārstāvjiem, ir salīdzinoši grūti sasniegt citvalodu lasītājus. Tādējādi šis projekts vienlaikus arī veicina kultūru dialogu. 

Projekta galvenās aktivitātes ir darba burtnīcas par "Mūsu mazās bibliotēkas" grāmatām, ko dalībnieki saņems 2018. gada septembrī, un ārvalstu autoru vizītes, kuri apmeklēs Latviju un vadīs darbnīcas pie aktīvākajiem projekta dalībniekiem oktobrī un februārī. Projekta dalībniekiem būs iespēja iesaistīties arī citās aktivitātes un iegūt balvas, par to informācija tiks izplatīta e-pastā.

Sešu grāmatu komplektu ar atlaidi (35 eiro) iespējams iegādāties no izdevniecības "Liels un mazs", vairumtirgotāja "Virja" vai "Latvijas Grāmata".

Dalībai projektā var pieteikties līdz 2018. gada 2. septembrim. Lai to izdarīt, dalībniekiem jāiegādājas projekta grāmatas, kā arī jānosūta e-pasts uz adresi pasts@lielsmazs.lv vai viksnaandrejs@gmail.com, kurā apliecināta vēlme piedalīties projektā, kā arī sniegta projekta dalībnieka kontaktinformācija. Jautājumu gadījumā esat aicināti rakstīt uz jau minētajiem e-pastiem. 

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa" un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.