LV EN

UZMANĪBU! Veicot pasūtījumu ir iespēja izvēlieties piegādi ar velokurjeru vai pa pastu. Ja vēlaties sūtījumu saņemt OMNIVA pakomātā, izvēlieties piegādi ar velokurjeru(!), adreses vietā rakstiet OMNIVA un norādiet jums tuvāko pakomātu.

Grāmatas varat iegādāties vai izņemt arī mūsu biroja veikalā Tērbatas ielā 49/51-12 darba dienās no 10.00 līdz 17.00. 

Komikss runājošie suņi


Komikss "Runājošie suņi" saņēma galvano balvu grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2019" kategorijā proza bērniem un jauniešiem. Komiksa māksliniece Elīna Brasliņa, dizains - Elīna Brasliņa un Artis Briedis.

Runājošie suņi dzīvo neparastā Rīgas nostūrī, ko mēdz dēvēt par Maskačku. Viņi ir tās sargi, kam nepaslīd garām arī Jēkaba Putna, Rīgas centra zēna, ierašanās.

Iesakām izmantot mājaslapas www.runajosiesuni.lv sadaļā "aktivitātes bērniem" pieejamās krāsojamās un uzdevumu lapas.

 

 

 

 

 

Dzejas grāmata bērns, kas neiekrita


Ineses Zanderes dzejas grāmata "Bērns, kas neikrita" bija nominēta Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA) kategorijā bērnu literatūra. Grāmatas ilustrāciju autors Reinis Pētersons, dizains - Artis Briedis.

Dzejoļi, kas veltīti bērnu drošībai, traumām un bīstamajām situācijām, no kurām jāiemācās uzmanīties. Ļaunajai laumai Traumai pretī stājas labā lauma, kura tic, ka bērni spēj no briesmām izvairīties.

Iesakām izmantot krāsojamās lapas ar grāmatas "Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti" ilustrācijām, https://failiem.lv/u/dkszfsa7

"Sadarbība ar bērnu slimnīcu ir sava veida misija, tas pat vairāk nozīmē nevis mazo pacientu uzmundrinājumu, bet gan labvēlīgu un asprātīgu audzināšanu, lai neviens lasītājs nekļūtu par slimnīcas bērnu. Ineses Zanderes dzejoļu krājumu "Bērns, kas neiekrita" var definēt kā pirmo populāro medicīnisko iespaidu vārdnīcu dzejas formātā. Viss ir kā normālā dzīves skolā, kur svarīgi nevis bīties, bet gan uzmanīties, kur viss uzreiz nav jāprot, jo ir iespēja iemācīties. Un kāpēc gan lai dzejas lasīšanas brīdis nebūtu īstais laiks, lai spēlējoties mācītos?

Iedomājos, ja šāda grāmatiņa būtu jau tolaik, kad savu republiku izdzīvoja Jāņa Grīziņa stāsta varoņi, tad Peksim būtu izdevies izvairīties no svilpes problēmām vēderā. Pašlaik par šādām problēmām jādomā valim, bet vispirms jau cilvēkiem, kuri arī spēj domāt par vaļiem." (Lita Silova, literatūrzinātniece un skolotāja)

 

meža meitene maija

Viestura Ķerus grāmata "Meža meitene Maija" ir ieguvusi Latvijas Literatūras gada balvu (LALIGABA) kategorijā bērnu literatūra. Grāmatas ilustrāciju autors Didzis Upens, dizains - Artis Briedis.


Grāmatas galvenā varone Maija ar ģimeni dzīvo mežā — mežsargmājās. Viņas tētis ir putnu pētnieks, kas meitai prot izskaidrot dabas norises, iepazīstināt ar putniem un dzīvniekiem, ņem Maiju līdzi putnu skaitīšanas un gredzenošanas ekspedīcijās.

"Kad īsts pētnieks uzraksta literāru darbu par savu profesionālo tēmu, ne vienmēr tas nozīmē, ka tapusi literatūra, bet šis nav "Meža meitenes Maijas" gadījums. Viesturs Ķerus nesteidzīgi izstāsta dabas gada ritu, iepazīstinot ar mežmalā dzīvojošās ģimenes attiecībām ar dabu. Precizitāte, nesamākslota valoda un stāstījuma temps, ko var viegli iztēloties kā tēta sarunu ar savām meitām, ļauj grāmatai ierindoties līdzās latviešu bērnu literatūras klasikai. Pamācošās intonācijas vai otra galējība – pilnīgs to trūkums, ļaujot bērna pasaulei nemitīgi konfrontēt ar dižpasauli, kas nereti piemeklē bērnu grāmatas un to radītājus, šajā gadījumā izpaliek. Padomi, pieredzes nodošana parādās kā dabas līdzsvara uzturēšanas nepieciešamība. Grāmatu papildina Didža Upena ilustrācijas un Edmunda Račinska putnu balsu ieskaņojumi, kas mūsdienu pilsētniekam jebkurā vecuma grupā palīdzēs iejusties meža noskaņās." (Ieva Rupenheite, dzejniece)

 

Rakstnieks Juris Zvirgzdiņš saņēma "Mūža balvu Latvijas literatūrā 2019" par ieguldīto darbu bērnu literatūrā. Izdevniecībā Liels un mazs līdz šim ir izdotas piecas Jura Zvirgzdiņa grāmatas. Sērija par lāča Tobiasa piedzīvojumiem -  grāmata "Knorke! Jeb Tobiass un Fufū meklē Mocartu", "Kad muzejā iespīd mēness jeb Tobiass un draugi sargā Rīgas vēsturi" un "Ko nolaupīja gaisa balons jeb Tobiass, Paulīne un kaķis ceļo uz Spāniju". Stāsts par degunradzēna ceļojumu no Eiropas ziemeļiem uz Āfriku grāmatā "Mufa" un stāsts par jezgu ap lāci, kura nemaz nav "Lāča Bruņa medības".

Grāmatas vairs nav pieejamas tirdzniecībā. Šogad gaidāma jauna Jura Zvirgzdiņa grāmata bērniem "Kapteiņa zirdziņš", ilustrāciju autors Mārtiņš Zutis. Tā būs trešā sērijas LAPSA LASA grāmata, kurā bērni, kas nesen sākuši patstāvīgi lasīt, atradīs īsus stāstiņus, pasakas un daudz ilustrāciju. Sērijas vizuālo veidolu radījis dizainers Artis Briedis.