LV EN

UZMANĪBU!

Biroja veikals apmeklētājiem uz laiku ir slēgts. Veicot pasūtījumu, lūdzu, izvēlieties kādu no piegādes opcijām! 

Veicot pasūtījumu ir iespēja izvēlieties piegādi ar velokurjeru vai pa pastu. Ja vēlaties sūtījumu saņemt OMNIVA pakomātā, izvēlieties piegādi ar velokurjeru(!), adreses vietā rakstiet OMNIVA un norādiet jums tuvāko pakomātu.

Pasūtījumiem virs 50 eiro dāvanā klāt pievienosim sejas masku

ar kādas "Liels un mazs" grāmatas ilustrāciju! 

Jaunums! 

Ērikas Bērziņas dzejoļu krājums "Mammas dzejoļi"

Laikā, kad ģimenes vairāk nekā jebkad agrāk piedalās bērnu mācību norisēs, izdevniecība “Liels un mazs” sagaida jauno mācību gadu ar Ērikas Bērziņas dzejoļu krājumu bērniem un viņu ģimenēm “Mammas dzejoļi”, ko ilustrējusi Anna Vaivare.  

Krājums veidojies kā poētiski vērojumi par attiecībām kuplā ģimenē, izmantojot gan bērnu, gan vecāku skatapunktus, lai radītu dzīvu ģimenes kopības izjūtu. Savā ziņā tā ir ģimenes dienasgrāmata, bērni dzimst, aug, veidojas savstarpējās attiecības, tiek piepildīta, atklāta un aizvien paplašināta viņu pasaule. Taču dzejoļu tēlainība un autores spēja jebkurā ikdienas situācijā, kas tik pazīstama visām ģimenēm ar maziem bērniem, atrast kontrapunktu dažādu vecumu atšķirīgajiem redzējumiem, padara šo ģimeni par savējo ikvienam lasītājam.  

Dzejoļi rāda mammas un bērnu dzīvi kā spēli, kurā noteikumi un uzdevumi nemitīgi mainās, bērniem augot, un katrs ģimenē ir šīs aizraujošās spēles dalībnieks. Mammas un bērnu acīm skatīta, ģimene ir dinamiska atklājumu un pārsteigumu iespēja, jo mīlestība un iejūtība rada jauno un interesanto arī no ikdienas darbiem, rutīnas, strīdiem un putras katliem. Arī Ilustratore Anna Vaivare pratusi izvairīties no idilliskuma un statiskuma ģimenes “iekšējās dzīves” atveidojumā, vizuāli akcentējot kustību, tempu, krāsainību. Ilustrācijas, kurās mamma spēj atrasties visās vietās vienlaikus, atrodas vieta arī kaķim, vārnām un citiem svarīgiem ģimenes locekļiem, bet uz gājēju pārejas dzīvo īsta zebra.  

Grāmatas emocionālā vide ir lasītājam ļoti iedvesmojoša.

 

visi ir visgudrākie

 

Igauņu dzejnieks Contra (īstajā vārdā – Margus Konnula) uzrakstījis jautrus,  delverību pilnus dzejoļus par skolu un mācīšanos. Zem uzjautrinošās joku virskārtas atrodamas nopietnas atklāsmes par svarīgām vērtībām. Contra Igaunijā ir ļoti populārs dzejnieks, gandrīz trīsdesmit dzejoļu krājumu autors, rakstījis arī tekstus izrādēm, prozas grāmatu bērniem „Prezidenta lielais noslēpums”, atmiņu un pārdomu grāmatu „Mana Latvija” u.c. Kopš Contra apguvis latviešu valodu, viņš kļuvis par īstu latviešu literatūras vēstnieku Igaunijā, bet Latvijā saņēmis Dzintara Soduma balvu un Triju Zvaigžņu ordeni.